Şehri Müşavirlik
 
 
 
 
hakkimizda
 Mali Müşavirlerimiz

Volkan ÖZKAYA; 15 Yıllık Muhasebe uygulamaları ve mevzuat deneyime sahip Serbest Muhasebeci Mali Müşavir ünvanına haiz şirket sahibi Volkan özkaya'nın kurmuş olduğu Şehri Müşavirlik Hizmetlerinde Yenilikçi anlayış İle 2010 Yılından Bugüne Hizmettedir.  

 Mali müşavirlik hizmetleri kapsamında iyi eğitimli, tecrübeli ve uzman kadrosu ile sorunlara çözüm odaklı yaklaşan müşterilerine değişen ve gelişen mevzuat hakkında sınırsız, sürekli ve güvenilir bilgi sağlayan bireysel ve kurumsal olarak hedefleri sınırsız olan bir mali müşavirlik firmasıyız..
 Büyük beklentilerin, yüksek hedeflerin olduğu camiamızda bizimle çalışmaya ne dersiniz…Mali müşavirlik hizmetlerini kurumsal düzeye yükseltmek amacıyla 2005 yılında kurulan şirketimiz uzman personeliyle mevzuat ve kanunlara uygun mali müşavirlik hizmetleri sunmaktadır.Hedefimiz müşterilerimizin iş akışı sırasında karşılaşacakları sorunları çözüme ulaştıracak en doğru ve güvenilir bilgiyi en kısa sürede elde etmelerini sağlamaktır.
İlk sıraya müşteri memnuniyetini koyan anlayışımız, gerektiğinde değil her zaman mükelleflerimizin yanında olma düşüncemiz, işlerinde başarılarına destek olma amacı taşımaktadır.Uzman kadromuz firmanıza ve size katma değer yaratmak  ile sürekli değişen ticaret hayatında en iyi konum sağlamanıza yardımcı olmak amacıyla hazırdır..

Kuruluşumuzdan bugüne sağladığımız ve hali hazırda sağlamaya devam ettiğimiz hizmetler  alt başlıklar halinde takdirinize sunulmuştur; 

Sırasıyla; 

Hukuk Danışmanlıklarımız; 

- TTK;  Ticaret Hukuku kapsamında; Personel işlerine dair her türlü Bordolama, İşe iade davaları, Personel özlük hakları, kamu kurumlarıyla olan ve Firmayı ilgilendiren tebligatlar, Süreç takipleri 

- İş Kanunu Kapsamında; Günlük çalışma süreleri, Kıdem ve ihbar bildirimleri, Rapor takipleri, İş kazaları, Meslek hastalıkları... ve diğer takipler. 

Sgk Danışmanlıklarımız;  

 -Sgk geriye dönük işveren teşvikleri,  

- Geriye dönük personel bazında sonu raporları 

- Geriye dönük sürekli 6 aylık personel teşvikleri ve işveren avantajları 

- Güncel Sgk teşvikleri kapsamında Her türlü Genelge, Özelge, Sirkü, Kanun Ve KHK değişiklik takipleri ve nihayetlendirme 

Kosgeb Danışmanlıklarımız;  

- İŞ Kurmadan önce İŞGEM SERTİFİKASI Ve 50.000+100.000. TL hibe ve kredi danışmanlığı 

- İş geliştirme Ve Kobi hacim büyütme kapsamında Nakdi, Makine teçhizat, Reklam Tanıtım, Yurtdışı iş gezileri, fuar tanıtım , Nitelikli eleman teşvikleri ile Güncel teşviklerin takibi, Nihayetlendirilmesi Ve Firmalarımıza gerekli katkılarımızın sağlanması.  

Ekonomi Ve Ticaret Bakanlığı Danışmanlıklarımız; 

- Yatırım Teşvik Sistemi kapsamında her türlü danışmanlık ve yatırım teşvik belgesinin einilmesinde süreyi kısaltma ve süreci hızlandırma 

- Bu kapsamda alınan belgelerin tüm süreçlerine dahil olma, takip etme Ve sağlıklı sorunsuz işlenmesinde her türlü sorumluluk üstlenme 

Tarım Bakanlığı Güncel Teşvikleri; 

- 2018 Ocak ayı itibariyle yayınlanan ve alt limiti 100.000.00 TL- üst limiti 12.500.000.00TL Olarak açıklanan Tarım sübvansiyon kredilerinin takibi, aynı şekilde süreç sonuna kadar nihayetlendirilmesi. 

- Damızlık Düve, Sığır, Yabancı ırk hayvan yetiştiriciliği, Kanatlı sektörü, Arıcılık, Sulama , Ve büyük ölçekli enerji yatırımlarında Süreç yönlendirimi belge temini ve nihayetlendirme ,

- ÇKS Üyeliği açma ve ÇKS(Çiftçi Kayıt Sistemi)  teşviklerinden faydalandırma 

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
Haber ve Duyurular
 
Kosgeb Teşvikleri
 
SGK Teşvikleri
 
Ticaret ve Ekonomi Bakanlığı Teşvikleri
 
Şirket kurma maliyeti nedir?
Şirket kurma maliyeti konusunda en merak edilenleri dilerseniz hızlı bir şekilde analiz edelim.
Şahıs Şirketi eğer ticaret odası kaydı yapılmayacaksa ortalama 700 TL tutmaktadır.
Şahıs Şirketi eğer ticaret odası kaydı yapılacaksa ortalama 1400 TL tutmaktadır.
Limited Şirket Kurulum maliyeti ortalama 2500-4500 TL arasında değişiklik göstermektedir.
Anonim Şirket Kurulum maliyeti ortalama 3500-5000 TL arasında değişiklik göstermektedir.
 
Şahıs şirketi kurmak için gerekenler nelerdir?
Şirket kurmak için gideceğiniz iki kurum vardır. Muhtarlık(artık e-devlet'ten işlemler yapılmaktadır) ve Noter…
Şahıs Şirketleri İçin:
Muhtardan veya E-Devletten;
İkametgah – Resimli veya resimsiz – (İki adet)
Nüfus Cüzdan Sureti – Resimli veya resimsiz (İki adet)
Noterden;
İmza Beyannamesi – (Bir adet)
Tescil Talepnamesi (Unvan altında İmza Beyannamesi) (Bir adet)
Şirket kurmak için gerekenler nelerdir?
Şirket kurmak için gideceğiniz iki kurum vardır. Muhtarlık ve Noter…
Şahıs Şirketleri İçin:
Muhtardan veya E-Devletten;
İkametgah – Resimli veya resimsiz – (İki adet)
Nüfus Cüzdan Sureti – Resimli veya resimsiz (İki adet)
Noterden;
İmza Beyannamesi – (Bir adet)
Tescil Talepnamesi (Unvan altında İmza Beyannamesi) (Bir adet)
Limited şirket kurmak için gerekli evraklar nelerdir?
Bir muhasebecinin en sık karşılaştığı sorulardan biridir. Şirket kurmaya karar vermiş, bununla ilgili maliyeti ve yapacağı işleri planlayan girişimcilerin en sık sorduğu soruların başında gelmektedir. Bu yazımızda bu soruya detaylı bir şekilde cevap vereceğiz.
 
Şirket Kurmak Kaç Gün Sürer?
Şirket kurma süreleri genelde vergi dairelerinde ki yoğunluğa göre değişmektedir.
Şahıs şirketi kurmak ortalama 3 iş günü sürmektedir. Ancak mali müşaviriniz TÜRMOB kaşesini kullanarak birkaç saat içinde şahıs şirketi kurabilir.
 
Limited Şirket Mali Müşavir Ücretleri 2018
Limited şirket kurma süreci ve bu süreçte kurulumun ardından ödenecek olan mali müşavir ücretleri hakkında merak edilenleri bu yazımızda sizlere aktarmak istiyoruz. Mali müşavir ücretleri konusu hepimizin bildiği gibi muhasebe sektöründe tam anlamı ile netliğe dökülmeyen ana unsurlardan birisi olarak gözler önüne gelmektedir. Bu alanda 2019 yılı güncel mali müşavir ücretlerinin nasıl belirlendiğini TÜRMOB tarifelerini baz alarak sizlere aktaralım. Genel olarak bakıldığında mali müşavirlik ücretleri yapılan işin mahiyeti ve şirketinizin istihdam etmekte olduğu personel sayısı baz alınarak iki ana kategoride bulunan faktörlerin irdelenmesi ile oluşturulmaktadır. Limited şirketinizin bulunmakta olduğu sektör ve çalıştırtmakta olduğunuz personel sayısı baz alınarak belirlenmekte olan fiyat sistemini dilerseniz ayrıntılı inceleyelim.
 
2018 Asgari Ücret Tutarları
2018 Asgari Ücret Tutarları 2018 Asgari ücret tutarı maliyet hesaplamasına ilişkin detaylar aşağıdaki tabloda değerlendirilmiştir.
 
Asgari Ücret Artışı Prim Desteği Koşulları
Sirküler: SGK 2018/4 2018 yılı için asgari ücrette artışa devlet desteği sağlayan düzenlemenin yer aldığı 6661 sayılı Torba Yasa Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe girdi. Buna göre; 31/5/2006 tarihli ve 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanununa aşağıdaki geçici madde eklendi. Teşvikten Yararlanma Şartları 1. 5510 sayılı SSGSSKanunun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (a) bendi kapsamında haklarında uzun vadeli sigorta ….
 
 

   
 
kurumsal
 
Hakkımızda
altciz
Referanslar
altciz
Genel Mali Bilgiler
altciz
Biz Kimiz
altciz
 
 
 urunler
Destekler
altciz
Personel Teşvikleri
altciz
 
urunler
Muhasebe Hizmetleri
altciz
İç Denetim Hizmetleri
altciz
Revizyon Hizmetleri
altciz
Kurumsal Danışmanlık Hizmetleri
altciz
Ücret Tarifesi
altciz
Vergiiade ve Mahsup İşlemleri
altciz
 
 iletisim
Maltepe Mah. Ali Rıza Gürcan Cad.
Eski Çırpıcı Yolu Sk. No:1 Meridyen Plaza
Merter, Zeytinburnu / İSTANBUL
Tel: +90 212 438 65 18
GSM: 0542 807 35 15
e-mail: volkan@sehrimusavirlik.com
www.sehrimusavirlik.com